Telewizja satelitarna to fundamentalny wynalazek ludzkości. Opatentowana metoda przekazywania sygnału wykorzystująca nadajniki umieszczone na sztucznych satelitach Ziemi. System komunikacji globalnej. Niezawodny w przypadku pokrycia ogromnych obszarów przy użyciu tylko jednego nadajnika oraz możliwość dotarcia z sygnałem do obszarów, na których tworzenie sieci nadajników naziemnych jest niemożliwe lub nieopłacalne.

Telewizja satelitarna, ze względu na swój globalny zasięg, jest rozwiązaniem idealnym wszędzie tam, gdzie nie sięgają nowoczesne sieci światłowodowe oraz telekomunikacyjne.

Dla naszych odbiorców i klientów w branży, oczywistym będzie fakt, iż posiadanie rozwiązania satelitarnego odbiornika wiąże sie z uzupełnienieniem go o osprzęt dekodujący oraz planowanie schematu przyłączeń kablowych. Klienci ceniący sobie jakość i niezawodność wykonania sprzętu oferowanego przez naszą firmę oraz możliwości rozbudowania całego systemu teleinformatycznego o produkty z gamy producenta FUBA-TELESYTEM, mogą śmiało, wkraczając w trakcie budowy własnego domowego lub firmowego „Puntku Dowodzenia” rozwijać naszą bazę produktów, którego wynalezienie i dostosowanie do potrzeb będzie jedynie kwestią rozwoju technologii.

 

Wady widziane okiem sceptyka -

Kompletny osprzęt wymaga zainstalowania specjalistycznej anteny oraz przeciągnięcia często nieestetycznych i trudnych do ukrycia przewodów wewnątrz naszego salonu czy sypialni. Wymaga także dekodera: dodatkowego urządzenia, które będzie dekodowało odbierany sygnał. Trzeba o tym pamiętać szczególnie wtedy, jeśli planujemy bądź już posiadamy telewizor zamocowany na ścianie. Estetyczne ukrycie dekodera w nowoczesnym salonie to nie lada wyzwanie, tym bardziej, jeśli musimy doprowadzić do niego niezaplanowany wcześniej przewód.”